ÚVOD SLUŽBY POJIŠŤOVNY LÉKAŘ KONTAKT

 

 

Podpora léčby dásní

Moji milí pacienti,
pro ty z Vás, kteří potřebujete podpořit zdraví svých dásní, doporučuji vyzkoušet přípravek Dent,
viz tento odkaz: DENT.

Je samozřejmé, že základem zdraví dutiny ústní je dobře zvládnuté čištění, ideálně doplněné o přiměřené dezinfikování dle rad zubního lékaře nebo dentální hygienistky.

Z mých ordinačních zkušeností však vychází, že ne u každého stačí dobré čištění a dezinfekce, je dobré i podpořit hojení dásní, na což jsou bylinky dobrým pomocníkem. Výše zmíněný přípravek je velmi účinný a nejsilnější, jaký jsem zatím na tyto obtíže objevila. Je více možností, jak tento přípravek používat. Jednoduchý způsob je kápnout 1-4 kapky přímo na kartáček k pastě, nicméně tento způsob vykazuje menší účinnost než následující. Silnější účinnosti lze dosáhnout aplikací 3-4 kapek na tyčinku na čištění uší (nebo na kartáček, příp. jednosvazkový kartáček) a potřít si dásně po vyčištění zubů. Pokud používáte dezinfekční gel na mezizubní kartáček, proveďte kvalitní vyčištění úst včetně mezizubních kartáčků, nechte asi 10 min působit gel v mezizubních prostorech a Dent aplikujte až poté, ideálně před spaním. Tento přípravek Vám může pomoci při léčbě parodontitidy, po vytržení zubu nebo na odřené dásně pod protézou. Dent používá již mnoho mých pacientů, takže ho mám v ordinaci běžně skladem v menším i větším balení.

Kdo by usoudil, že jsou pro něj kapky moc silné nebo je potřeboval použít pro malé dítě, doporučuji si namíchat mazání na dásně. 50g bio kokosového oleje necháte změknout a namícháte do něj 30-40 kapek směsi Dent, můžete přidat i třeba 10 kapek výtažku z máty. Vše pak přelijete do krabičky od krému, nejlépe skleněné, je to výborná přírodní zubní pasta. Všechny zmíněné ingredience má výrobce na webu.

Pokud budete kapky DENT používat dlouhodobě, můžete zvážit registraci tímto odkazem na stránky výrobce, pro registrované mají několikrát v roce slevu 50% na různé výrobky včetně tohoto. Registrace Vás k ničemu nenutí a je zdarma. Díky ní Vám pak mohu posílat upozornění, pokud bude přípravek Dent v akci. Výrobce Vám bude jednou týdně posílat mail se slevou 50% na nějaký výrobek, pokud by Vás toto obtěžovalo a hodili byste tyto zprávy do spamu, jakmile bude v akci výrobek Dent, napíšu mail já. Po případné registraci máte možnost navštívit záložku Kancelář, kde najdete mnoho podrobných návodových videí.

Toliko doporučení ode mě, jakožto zubního lékaře.

 

 

Koho zajímá zdravý životní styl, čistě soukromě doporučuji něco si přečíst o dalších výrobcích této české firmy na webu zde. Doma s jejich výrobky léčím celou rodinu.

Mnoho z jejich výrobků i nádherně voní, takže si v rámci podpory zdraví i provoníte domov. Každému doporučuji pořídit si aromadifuzér a pomocí něj aplikovat, co uznáte za vhodné. I pokud si olejíček pořídíte hlavně kvůli vůni do aromadifuzéru, podporujete inhalací přírodních výtažků i svoje zdraví. Jinak lze natírat 1-2 kapky olejíčku na plosky nohou na noc nebo pro zkušenější do prázdných lékových kapslí a zapít. Je to můj velký koníček objevovat nové možnosti podpory zdraví, bez užití chemických přípravků.

Tato náročná doba nás podle mě vede k větší zodpovědnosti za svoje zdraví, nespoléhat se jen na zdravotnictví, ale umět si v mnoha směrech pomoci sám. Zdravým životním stylem a použitím bylin bychom také měli působit preventivně. Hlavně však s rozumem. Začněte s aromadifuzérem nebo v případě natírání na pokožku řeďte nosným olejem nebo začněte jednou kapkou na plosky nohou. A samozřejmě berte v potaz svoje případné alergie. Na webu výrobce je vždy uvedeno složení směsí.

Z mého domácího použití mohu doporučit tyto konkrétní bylinné směsi, jsou součástí naší domácí lékarničky. Pod jednotlivými výrobky je dobré si přečíst recenze, jsou velmi přínosné. Níže uvedené názvy směsí jsou rovněž přímé odkazy na web výrobce, kde se dá toto zakoupit.

PROTECT
Nejsilnější směs na podporu imunity. Když na nás tzv. něco leze, je dobré dát pár kapek do difuzéru a tímto způsobem inhalovat. Dále lze 1-2 kapky namazat na každé chodidlo na noc a nechat vstřebat pokožkou. Tato směs je velmi silná, proto nemazejte jinam na tělo bez předchozího opatrného odzkoušení a u menších dětí opravdu pouze na plosky nohou (ideálně ředěné v nosném rostlinném oleji), kde je dostatečně silná pokožka, která toto zvládne. Jsou to byliny, ale velmi silné koncentrace, takže začínat opatrně.

NOPA
Univerzální směs proti bolesti. Ideální do difuzéru nebo nakapat pár kapek do dlaní a inhalovat přímo z dlaní. Použijeme jak čichovou cestu, tak zároveň se směs vstřebává pokožkou.

COLDET
Směs na podporu trávicího systému, vhodná jak při dlouhodobých trávicích problémech, tak při jednorázovém přejedení. Tato směs je velmi šetrná, bez ředění nosným rostlinným olejem je vhodná v pár kapkách i třeba pro pejsky. Při střevních obtížích možno mazat lidem i pejskům přímo na břicho pár kapek.

NOHEPA
Směs na bolest hlavy. Použití jako u směsi NOPA.

MIG
Směs přímo na migrény. Použití jako u směsi NOPA.

MOVE IT
Směs vhodná při problémech s pohybovým ústrojím, mazat ředěné v nosném rostlinném oleji nebo po opatrném vyzkoušení i neředěné přímo na postižené místo.

OREGANO
Velmi silná přírodní dezinfekce. Raději nepoužívejte přímo na kůži neředěné, použe ředěné v nosném rostlinném oleji.

MIRACLE
Směs na řešení překyseleného organismu, což je dnes velmi častý problém. V překyseleném organismu časteji vznikají záněty atd., doporučuji podrobněji nastudovat na internetu.

C60 PLUS
Doplněk stravy s nejsilnější detoxikační a regenerační silou, doporučuji podrobněji přečíst po rozkliknutí odkazu pod výrobkem.

BODYGUARD
Směs na podporu imunity, vhodná hlavně pro preventivní užívání pomocí difuzéru. Mnoha lidem voní více než směs Protect, i když ten je možná trochu silnější a myšlen již při obtížích.

DETOL
Detox jater. Do difuzéru nebo do dlaní.

HELP H
Pro podporu srdeční činnosti. Do difuzéru nebo do dlaní.

HAIR
Pro zdravé vlasy, přikápnout do šampónu.

PRAWTEIN VISION
Pro podporu unavených očí, doplněk stravy. Více v popisu výrobku a recenzích na jejich webu.

GOLD SERUM
Jejich výborná čistě přírodní kosmetika, pomohla mi s pletí při dlouhém nošení roušky. Doporučuji podrobnější pročtení na jejich webu.

ČERVENÝ POMERANČ
Snad všemi oblíbená vůně. Milují ji zvláště děti. Ale neurazí snad nikoho, vhodná jako dárek třeba s difuzérem.

ZELENÁ MANDARINKA
Moje oblíbená vůně zvláště pro letní dny, kyselejší, velmi svěží.

BOROVICE
Krásná jehličnatá vůně, moje oblíbená v zimě.

SMRK
Další krásná jehličnatá vůně, oproti borovici je zde více cítit smůla, jak když přičichnete k šišce.

LEVANDULE
Levanduli není třeba popisovat, úžasná, mají na webu více druhů.

MEDUŇKA
Meduňka je vůně, kterou mám velice ráda. Spousta lidí ji vnímá jako zklidňující, mně však pomáhá při počínající bolesti hlavy z dlouhého nošení roušky. Tak nějak mě občerstvuje.

INTUITION
Krásná vůně pro rozvoj intuice, kdo na sobě duševně pracuje.

Pokud Vás přírodní způsob podpory zdraví zajímá, doporučuji některou bylinnou směs vyzkoušet. Jen berte v potaz, že chvíli trvá, než se účinek dostaví. Mám vyzkoušeno, že pokud řešíte dlouhodobé zdravotní problémy, může trvat i dva týdny, než se začne projevovat změna.

Jedna perlička na závěr. Můj otec trpěl onemocněním zvané růže. Mnozí z Vás třeba znáte. Každý měsíc chodil na injekci penicilinu a stav tím nebyl vyléčen, pouze stabilizován, aby se dále nešířil. Zbarvení kůže přes celou holeň neustupovalo. Mimochodem užívá mnoho různých léků. Nechala jsem na jeho zvážení, zda chce vyzkoušet bylinnou léčbu, o které jsem se dozvěděla na níže zmíněné odborné konferenci, která tam někomu pomohla s touto chorobou. Taťka souhlasil, samozřejmě bych si nedovolila mu nějak měnit léčbu od jiných lékařů. Ale shodli jsme se na tom, že byliny vyzkouší. Na konferenci byl na onemocnění růže doporučen výtažek z oregana užívaný vnitřně v prázdných lékových kapslích. Taťka tedy začal brát 1-2 kapky v lékové kapsli jednou denně. (Ráno si vzal hrst jeho stávajících léků a po obědě tuto kapsli s oreganem.) Prvních asi 10 dní se nic nedělo, až byl taťka trochu zklamaný. Pak začal hlásit svědění v místě barevně pozměněné pokožky a přes noc mírné změnšení rozsahu skvrny na holeni. Protože mu užívání nedělalo žádné potíže, zvýšil dávku na 5-6 kapek do jedné kapsle jednou denně. Takto se během měsíce dostal do stavu, že skvrna na holeni téměř zmizela. Na kontrole se s lékařem dohodl, že vysadí pravidelné injekce penicilinu, návrat pouze v případě zhoršení stavu. Už je to skoro rok a otec pokračuje v každodenním užívání oregana 5-6 kapek, nemoc se zatím nevrátila, je bez injekcí a nemůže si to vynachválit.

Pro více informací, jak podpořit své zdraví je velice přínosná tato kniha Esenciální oleje (se zlatou kapkou).

Šikovná je registrace na tomto odkazu, krásné je, že Vás k ničemu nezavazuje ani nenutí, nemusíte nic koupit. Ideální je to pro sebevzdělávání, po registraci Vás pustí do vnitřní sekce webu, kde najdete podrobnější návody a videa. Je to totožná registrace, jako v odkazu výše. Pro registrované je též přístupná soukromá skupina BEWIT na facebooku, kde se dozvíte hodně praktických informací. Co však nejvíce oceňuji je odborná konference, která se koná každých půl roku pod názvem Slavnost Bewit. Je online, zdarma a je možno ji vidět i ze záznamu.

A aby to nevypadalo, že chci dělat reklamu této firmě, byť jejich výrobky a ty vůně miluji, doporučuji si na internetu nastudovat Schusslerovy soli, mohou hodně pomoci, sama užívám tři z nich.

Mějte se krásně, snad Vám to bude užitečné.
Marcela Tomková